Польські роботодавці побоюються втратити водіїв через військову загрозу в Україні
Ескалація військового конфлікту України та Росії загрожує польській економіці, адже це може призвести до браку робочої сили. Найбільше переживають представники логістичних компаній, адже тут задіяні більше 100 тисяч українських водіїв.
Україна посилює війська регулярної армії та створює сили територіальної оборони. І, за даними опитування Українського інституту майбутнього, 56% українців готові захищати свою країну.
Тим часом у Польщі переймаються тим, що українські співробітники польських компаній можуть повернутися на батьківщину, щоб її захищати, пише Rzeczpospolitа.
“Водії турбуються про свої родини та своїх близьких. Мені їх шкода. Не дай Боже, якщо виникне конфлікт, будуть проблеми, це неможливо приховати. Тривога є, всі нервують”, – зізнається Лукаш Завадзкі з компанії Sachs Trans.
За даними GITD (Головна інспекція автомобільного транспорту), у Польщі дійсні майже 104 тисячі водійських посвідчень, виданих громадянам України. Тільки в 2021 році Головна інспекція автомобільного транспорту видала майже 61 тисячу водійських посвідчень українцям. У міжнародних перевізників, які ведуть діяльність у Польщі, працюють приблизно 330-350 тисяч водіїв, тобто майже кожен третій з них має український паспорт.
За словами представника компанії TSL MoveON!, що набирає працівників для галузі, Радослава Бугая, поки немає жодних сигналів про повернення українських заробітчан до країни. Він зізнається, що їх у Польщі стає все більше.
“За останній рік їх стало більше і вони займають не тільки найнижчі позиції, а й вищі. Тенденція працевлаштування громадян України прогресує. Це дзеркальне відображення ситуації з виїздом поляків до Великобританії після 2004 року”, – порівнює Бугай.
Він додає, що можлива війна також перерве сполучення Китаю зі Славковом. Потяги з Росії не курсуватимуть Україною. Весь рух буде спрямовано на Малашевиче, де проходить ремонт, та Калінінград.
Нагадаємо, що з другої половини січня в Польщі запрацювали більш лояльні правила працевлаштування іноземців, зокрема робітників з України. Відповідні зміни до законів підписав президент Польщі Анджей Дуда. Нові правила дозволяють суттєво спростити отримання дозволів на проживання та збільшують його термін.
Крім того варто додати, що кількість громадян України, які мають дійсний вид на проживання в Польщі, перевищила 300 тисяч осіб. Це становить майже 57 відсотків від загальної кількості іноземців, які оселились в країні.