Четвер, 12 Вересня, 2024
Міста ПольщіТуризм

На що подивитись у Варшаві?

Варшава – столиця найближчої до нас європейської країни, тому з’їздити туди навіть у вихідні і зручно, і швидко, і цікаво. Щоб дізнатися більше, прогулюючись по цьому місту, що розкинувся по обидва боки Вісли, бажано мати з собою провідника. Якщо ж такого немає або ви хочете самостійно поблукати старовинними вуличками, пропонуємо не забути помилуватися наступними місцями.

Найкрасивішим і найдавнішим місцем є Старе місто, яке зберегло атмосферу середньовіччя. Саме тут розташовувалися королівські резиденції та пам’ятки архітектури, що свідчать історію всієї країни. У центрі Старого міста розташована Замкова (або Палацова) площа, на якій ще з 1644 стоїть найстаріший пам’ятник Польщі – колона Сигізмунду ІІІ. Вона є тридцятиметровим стовпом з бронзовою скульптурою.

Зі східного боку площі розташований Королівський палац. Саме з цього місця почалася історія Варшави, оскільки тут колись стояв перший дерев’яний замок польських князів. Сучасна будівля замку була відновлена ​​після Другої світової війни і зараз все приміщення займає музей, де можна побачити найстаріші меблі, тканини, копії античних статуй та унікальну колекцію живопису.

Неподалік Дворцової площі, якщо пройтися вглиб Свентоянською вулицею, можна потрапити в найстаріший костел Варшави – собор Святого Яна. Це будівля із цегли у готичному стилі. Давня його історія, адже він зведений ще 1390 року і тут лежать останки мазовецьких князів. Багато знаменитостей Польщі поховані тут.

Королівським трактом з’єднані між собою Королівський замок, Вілянувський та Лазенківський палаци з парками.

У Вілянувському палаці, який є перлиною барокової архітектури та гордістю Польщі, була розташована резиденція короля Яна III Собеського.

Серед парку в Лазенках розташовані кілька будівель у стилі класицизму. Але центром палацово-паркового комплексу є Палац на воді. Так він названий, тому що з усіх боків оточений парковою водоймою. Палац є найпрекраснішим зразком польської класики XVIII ст. Він прикрашений бароковими елементами. Нині тут одна з філій Національного музею. Королівські апартаменти, бальний зал, зал Вакха, лазня та інші приміщення дають повне уявлення про те, як жили та розважалися польські королі та їхнє оточення. Також тут можна побачити художню колекцію, яка колись належала Станіславу Августу Понятовському.

Бельведер – класицистичне спорудження 20-х років. XIX століття, розташоване неподалік Лазенків. Нині тут є резиденція президентів Польщі.

Багато чого у Варшаві пов’язане з життям та діяльністю великого польського композитора Шопена. Спадщина його відома на весь світ. У Лазенківському парку встановлено пам’ятник композитору. Багато відомих піаністів влаштовують тут концерти. А в костелі Святого Хреста в пілони нефа замуровані урни, в яких зберігаються серця композитора Шопена та письменника Реймонта. Сам костел існував у Варшаві з давніх-давен. Але кам’яна споруда, що збереглася, була зведена в стилі бароко в 1679-1696 роках, а фасад у XVIII столітті.

Прикладами міської архітектури XVII століття є будинки з ансамблю Ринкової площі – найкрасивішої з варшавських площ. Тут усе потопає у квітах. Свої послуги пропонують гостям міста вуличні музиканти та художники, продавці сувенірів та виробів народних промислів. Старовинні будинки тут збудовані у різних стилях: готика, ренесанс та бароко сплелися тут в одну гармонію. Найцікавіший будинок – «Під святою Анною» – на вулиці Вузький Дунай. Будинок №2 на вулиці Цільні колись належав проповіднику Петру Скарзі. Його портрет зараз і зображений на фасаді, а будівля стала Будинком культури. Найвищий будинок Ринкової площі, № 36, називається «Під негритенком». Все тому, що на фасаді будинку зображено скульптуру негритенка. Будівля була збудована у стилі бароко у XVI ст. Для продавця Якуба Джанотті. На площі розташовані музеї: історичний музей Варшави та музей літератури імені Адама Міцкевича.

Щоб потрапити зі Старого до Нового міста, потрібно пройти через Барбакан. Це триповерховий напівкруглий бастіон із чотирма вежами, що колись призначався для оборони міста. Для цієї мети він послужив лише раз – під час вторгнення шведів у 1656 році. Інша фортеця у Варшаві – Цитадель – розташована на березі Вісли. Колись вона була побудована, щоб протистояти бунтівникам. У ній розташовувалась і в’язниця. Зараз фортеця-музей лише нагадує про сумні сторінки історії своїми виставковими експозиціями.

Крім історичних місць є у Варшаві та численні острівці розваг. Це Великий театр, Національний оперний театр, численні парки та галереї, водний парк, зоопарк, ковзанка, гольф-клуб та іподром.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *