Четвер, 5 Грудня, 2024
Транспорт

Докладніше про польські поїзди

Поїзди зі спальними вагонами зустрічаються в Польщі рідко, і використовуються переважно на міжнародних лініях або в нічних переїздах. Для країни, яку експрес проїжджає з кінця до кінця за п’ять годин, це цілком природно.
Польські поїзди бувають трьох типів: звичайні, швидкі та експреси.
Звичайні – найтихохідніші, аналог наших електричок. Вони зупиняються на кожному півстанку і використовуються для приміських перевезень.
Швидкі – це потяги, які сполучають великі (за польськими мірками) міста. Такі поїзди роблять по трасі десяток зупинок лише у великих населених пунктах.
Експреси – найшвидші поїзди, які часто перетинають всю Польщу з кінця в кінець, і прямують без зупинок (хіба що зупиняються на різних вокзалах у першому та останньому населеному пункті, і у Варшаві).

Вагони бувають першого та другого класу. Колись між класами була суттєва різниця – це були “м’який” та “жорсткий” вагони. Сьогодні відмінність у тому, що у першому класі в купе менше місць (6 замість 8), та й самих купе у вагоні менше, рахунок чого кожне купе виходить більш просторим.
Розрізняють класи вагонів так: на вагонах другого класу біля кожного входу намальовано велику цифру “2”, у вагонів першого класу – велику “1”. Вагони другого класу мають на борту зелені смужки, першого – червоні; втім, фірмові поїзди часто мають власне забарвлення, тому орієнтуйтеся краще на цифри.

На звичайні та швидкі поїзди купується квиток без певного місця – займайте яке хочете; на квитках часто не вказується номер поїзда – сідайте на той, який прийде першим.
А ось квитки на експреси продають лише на конкретні місця. Втім, ви можете сісти на експрес (але тільки на експрес) та без квитка, а потім купити його у кондуктора. При цьому, якщо ви погодитеся всю дорогу стояти – можете купити квиток без місця (без “мейцувки” (miejscowka) – додаткового квитка на сидяче місце), тоді квиток коштуватиме трохи дешевше.

До сказаного можна додати лише те, що у кожному вагоні (незалежно від класу поїзда) є туалет.

Про знижки на квитки в Польських поїздах

На внутрішніх лініях іноземні діти шкільного віку та студенти не мають знижок. Для того, щоб отримати знижку, потрібно мати при собі або шкільне посвідчення (підійде і іноземне), або польський студентський квиток.

При “нерозуміння” з кондуктором, пам’ятайте, що всі проблеми можна вирішити мирним шляхом. Якщо раптом виявиться, що ви за щось не доплатили, завжди існує можливість просто внести доплату на місці, без штрафних санкцій. У випадку, якщо вам здається, що кондуктор не має рації, завжди можна покликати начальника поїзда. Головне – це спокійно пояснити, що у вас не було намірів нічого порушувати, а те, що відбулося – лише непорозуміння, яке ви готові залагодити.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *